Ahmet Akçay 3 Parti’nin Büyükşehir Ortak Adayı olduAhmet Akçay 3 Parti’nin Büyükşehir Ortak Adayı oldu

Ahmet Akçay 3 Parti’nin Büyükşehir Ortak Adayı oldu

Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Saadet Partisinin, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ortak, Adayı Ahmet Akçay’ı açıkladılar.

Süleymanpaşa da bir  Otelde yapılan ve Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı, Deva Partisi İl Başkanı Hasan Berk Çebi, Saadet  Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Kart’ın da hazır bulunduğu aday tanıtım toplantısında konuşan Akçay öncelikle depremle ilgili konulara öncelik vereceklerini söyledi. Bundan sonra hemşerilerimizle sık sık beraber olacağız.

Öncelikle bizler insan onurunu korunmasını önceleğen siyasi partiler olarak ortak noktada buluştuk. Gücün ahlakı değil, ahlakın gücü diyen siyasi partiler görüşler olarak bir aradayız.

Gücün ahlakı bir makamı bir mevkiyi ele geçirenleri oluşturduğu ben yaptım, ferman saldım oldu bitti diyen değil, olması gereken ahlaklı temiz siyasetin yapılması için bu yola çıktık.

2017 yapılan refonrandumla, 2018 de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçti. 2018 de Cumhurbaşkanlığı seçimi ile bu sistem başladı. 2018 den itibaren, Ülke otoriterleşme süreci başladı. 6 yıldır da devam ediyor. Cumhurbaşkanı bir mitinginde seçmeni adeta tehdit etti. eğer bize o belediyeyi vermezseniz size doğal gaz gelmez, hizmet alamazsınız. Getiremezler hale döndü dedi. Mecbur değilsiniz size alternatif olarak biz varız en iyi şekilde bu işi biz yaparız dedi.

İl Başkanı Recep Nişancı da bazı ilçelerde 3 partinin ortak seçime gireceklerini bazı ilçelerde de tüm partilerin kendilerinin seçime katılacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi : 17/2/2024 13:27

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiremitciler byrm