CHP MELEK MOSSO OLAYINI HATIRLATTI: CÜNEYT YÜKSEL SEÇİLİRSE YİNE İSTİFA EDECEK Mİ?CHP MELEK MOSSO OLAYINI HATIRLATTI: CÜNEYT YÜKSEL SEÇİLİRSE YİNE İSTİFA EDECEK Mİ?

CHP MELEK MOSSO OLAYINI HATIRLATTI: CÜNEYT YÜKSEL SEÇİLİRSE YİNE İSTİFA EDECEK Mİ?

CHP  Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı döneminde istifa ettirilen daha sonra  Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cüneyt Yüksel’in seçilirse yine görevden istifa edip etmeyeceğini sordu.

Ak Parti seçmenine hakaret ettiği iddiasıyla  tepkilerin odağı haline gelen  Melek Mosso’nun Haziran 2023 yılında düzenlenen Kiraz Festivali’nde sahneye çıkması üzerine istifa ettirilen dönemin Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’nın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, yaşanan bu olayı hatırlatarak, Cüneyt Yüksel’in seçilirse yine görevden istifa edip etmeyeceğini sordu. Taşmerdivenli, “AK Parti, 7-8 ay önce Süleymanpaşa’da Melek Mosso konseri düzenlediği için Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’ndan el çektirdiği Cüneyt Yüksel’i belirlediği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Adayı yaptı. Yüksel’in adaylığı kesinleştiği günden bu yana Tekirdağ’da en çok sorulan sorular “Cüneyt Yüksel Belediye Başkanı seçilirse görevden el çektirilecek mi?” ve “Cüneyt Yüksel, Büyükşehir’e seçilirse Melek Mosso konseri düzenleyebilecek mi?” oldu. Cüneyt Yüksel, AK Parti’den Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin belediye başkanıyken 11 Haziran 2023 tarihinde düzenlediği Melek Mosso konseri nedeniyle gelen tepkilerin ardından istifa ettirilmişti” dedi.

‘NEDEN GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLDİĞİ AÇIKLANMADI’

AK Partililerin, bundan 7-8 ay önce hakkında ‘Cüneyt Yüksel kovulsun’ kampanyası başlattığı Cüneyt Yüksel’in Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yapmasının  Tekirdağlıların aklında soru işaretlerine neden olduğunu dile getiren Taşmerdivenli şöyle devam etti:  “AK Parti 2019 yerel seçimlerinde milletin iradesiyle seçilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı’nın 3,5 yıl görev yaptıktan sonra görevden neden el çektirdiği hala açıklamadı. Kamuoyu bu konuda bir aydınlatma bekliyor. Tabii ki akıllardaki en büyük soru “Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olursa görevden ne zaman el çektirilir?” oldu. Hatta bu konu özellikle gençler arasında espri konusu haline geldi.”

‘MELEK MOSSO KONSERİ DÜZENLEYECEK Mİ?’

Taşmerdivenli, “2023 yılının Haziran ayında Süleymanpaşa Belediyesi Melek Mosso konserini duyurduğunda AK Parti tabanı konseri tepkiyle karşılasa da konser Cüneyt Yüksel’in kararıyla iptal edilmemişti. İptal çağrılarına rağmen gerçekleştirilen konserde Melek Mosso, “Sizlerle helalleşmek istiyorum. Maksadımı aşan sözlerim için özür diliyorum” demişti. Cüneyt Yüksel de “Hepimiz insanız, hata yapabiliriz” diyerek Mosso’ya destek vermişti. Cüneyt Yüksel Melek Mosso konserinin kararını Tekirdağlılara sorarak aldığını da söylemişti.

Tekirdağlılar Cüneyt Yüksel belediye başkanı olursa “Melek Mosso’yu yeniden kentimizde görmek istersek Büyükşehir Başkanı Cüneyt Yüksel Melek Mosso konseri düzenleyebilecek mi?” diye de sormadan edemiyor” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 27/2/2024 01:01

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiremitciler byrm