MİLLET BAHÇESİ SPOR BAKANI BAK’IN KATILIMI İLE AÇILDIMİLLET BAHÇESİ SPOR BAKANI BAK’IN KATILIMI İLE AÇILDI

MİLLET BAHÇESİ SPOR BAKANI BAK’IN KATILIMI İLE AÇILDI

Tekirdağ’da Millet Bahçesi’nin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Bak, “Ülkemize yeni yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Dünyanın, Avrupa’nın en modern stadyumları Türkiye’de. En modern spor salonları Türkiye’de” dedi.

Tekirdağ Süleymanpaşa  Millet Bahçesi’nin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.  Açılış töreninde konuşan Bakan Bak, Süleymanpaşa Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yaptığı Süleymanpaşa Spor Tesislerini ziyaret ettiklerini söyleyerek  “Orada okçuluk tesisi ile 2 tane futbol sahası ile ve Tekirdağspor’un top tesislerini ziyaret ettik. Güzel tesisler, güzel eserler Tekirdağ’a hayırlı olsun. Yine burada da Milletimizin nefes alacağı, Marmara Denizi ile buluşacağı gençlerin, yaşlıların yürüyüş yapacağı, restoranlarda oturacağı, nefes alacağı güzel bir eseri ortaya çıkaran Süleymanpaşa Belediyesi’ne ve bu konunun mimarı Cüneyt Yüksel kardeşime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tekirdağ’ın bereketli bir gün yaşadığını belirten Bakan Bak,  “Bin kişilik kız öğrenci yurdu, spor vadisi, buz pateni, spor sahalarının içinde bulunduğu Gençlik Spor Tesislerimizin ve her yönüyle tam bir yaşam alanı olan Süleymanpaşa Millet Bahçesinin açılışını gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

CÜNEYT YÜKSEL’E VE GÖKHAN SAYGI’YA DESTEK İSTEDİ

Belediyeler ile ortak projeler yaptıklarını vurgulayan Bak, Türkiye’nin dört bir yanında eserler koyduklarını belirterek,  Maalesef bazı yerlerde bunları yapamıyoruz, engel oluyorlar. İşte ‘önümüzü açın’ diyoruz Tekirdağ. Cüneyt Yüksel’e yol verin Tekirdağ yükselsin, yolunu açın Tekirdağ’ın, Süleymanpaşa ilçesinde Gökhan Saygı kardeşimize yol verin, eserlere devam etsin, hizmetlere devam etsin. Tekirdağ bunu hak ediyor” diyerek, Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’e destek istedi.

‘GENÇLERİMİZ SPORDA GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR’

Türkiye’nin dört bir yanında 700’e yakın olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları yaptıklarını dile getireren bakan Bak, Türkiye’nin sporda gençlere yönelik vizyonuyla devrim ortaya koyduğunu söyledi.

Türk sporunun her geçen gün daha ileri gittiğini belirten Bakan Bak,  sporcuların  uluslararası arenada başarılara imza attığını ifade ederek, “Geçen hafta Grekoromen Güreş Milli Takımımız Avrupa şampiyonu oldu''. Yine Serbest Güreş Milli Takımımız Avrupa şampiyonu oldu. Kadın Milli Takımımız Avrupa ikincisi oldu. Yine haltercilerimiz, tekvandocularımız altın madalyalar kazandı, okçulukta olimpiyat şampiyonu dünya şampiyonu çıkardık. Cimnastikte Dünya, Avrupa şampiyonları çıkardık. Gençlerimiz sporda gümbür gümbür geliyor” diye konuştu.

‘GENÇLER KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK DURMASI İÇİN SPOR YÖNLENDİRİLMELİ’

Türkiye’nin dört bir yanında 470 gençlik merkezi açtıklarını dile getiren Bakan Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bağımlılıkla mücadeleye destek olduklarını söyledi. Bakan Bak, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını, ailelerin de çocuklarını spor tesislerine yönlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Millet Bahçesi Toplu Açılış Töreni kapsamında Süleymanpaşa Millet Bahçesi, buz pateni pisti, spor sahaları ve 1000 kişilik kız öğrenci yurdunun açılışı yapıldı.

Açılışa, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Milletvekilleri Mestan Özcan, Gökhan Diktaş, Çiğdem Koncagül, Büyükşehir Adayı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Adayı Gökhan Saygı, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Karaküçük, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, Ak parti İlçe Başkanı Şirsat Filiz, MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, vatandaşlar, partililer ve basın mensupları yer aldı.

Yayınlanma Tarihi : 27/2/2024 00:09

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiremitciler byrm